Search by category:
Nordic walking mową kategorią sportową
Rekreacja

Nordic walking mową kategorią sportową

Od kilku lat widujemy na ulicach coraz więcej ludzi spacerujących używając specjalnych kijków. To nowy sposób uprawiania sportu, który ma na celu poprawić sprawność fizyczną społeczeństwa. Nordic walking szybko zyskało uznanie szerokiego grona społecznego oraz wciąż rozwija się w zastraszającym tempie.

Użytkownicy w każdym wieku przystępują do ćwiczeń omawianej dyscypliny. Jest ona na tyle mało inwazyjna oraz męcząca, że mogą z niej korzystać osoby starsze oraz bardziej schorowane. Również dzieci oraz młodzież szkolna aktywnie włącza się do proponowanego marszu. Na osiedlach organizują się grupy mieszkańców wspólnie przemierzających okolice. W parkach oraz punktach leśnych organizowane są grupowe wyprawy w ramach zajęć nordic walking. Od czasu rozpoczęcia przygody omawianego sportu w Polsce coraz więcej ludzi stara się aktywnie spędzać chwilę z kijkami. Skutecznie zatem zatrzymał się postęp chorób cywilizacyjnych oraz ogólnego rozleniwienia społecznego.

Sportową postawę zauważamy w niejednym domu. Zrzeszanie się spacerowiczów w grupy powoduje również nawiązanie nowych kontaktów społecznych, przyjaźni, czy znajomości, które korzystnie wpływają na codzienną egzystencję społeczną. Jak widać spokojne formy sportowe, jak właśnie nordic walking, zdecydowanie mogą wpływać na kształtowanie odpowiednich postaw społecznych.

Post Comment