Search by category:
Ruch najlepszym sposobem na jesienne smutki
Rekreacja

Ruch najlepszym sposobem na jesienne smutki

Chyba każdy z nas przynajmniej raz w swoim życiu doświadczył jesiennej depresji. Obniżenie nastroju, rozdrażnienie, melancholia ? wszystko to spowodowane jest końcem lata i zbliżającymi się wielkimi krokami zimowymi mroźnymi dniami. Padający deszcz, coraz krótsze dni, coraz mniej światła słonecznego.

Ciężko jest nam wykrzesać z siebie wystarczająco dużo energii aby rano wstać z łóżka i pójść do pracy, a co dopiero na jakiś dodatkowy wysiłek fizyczny, o uprawianiu sportu nawet nie wspominając. Okazuje się jednak, że jeśli już zdecydujemy się na ten pierwszy krok i postanowimy dać szansę zwiększonej aktywności fizycznej, wszystko drastycznie się zmienia. Ruch na świeżym powietrzu znacząco wpływa na nasze samopoczucie. Znika gdzieś smutek i melancholia, w ich miejscu pojawia się coraz więcej energii, optymizmu i chęci do działania. Im więcej czasu poświęcimy na zdrowy wysiłek fizyczny, tym więcej energii będziemy mieć i tym chętniej będziemy się oddawać sportowej aktywności.

Dobrze jest więc zacząć choćby od półgodzinnego spaceru każdego dnia. Może wystarczy wysiąść z autobusu dwa przystanki wcześniej niż zwykle? Świetnym sposobem na jesienną chandrę może też być wizyta na basenie połączoną z kilku- kilkunastominutową sesją w saunie. A dla tych, którym szczególnie brakuje promieni słonecznych dobrym rozwiązaniem może być kilka minut w solarium.

Post Comment