Search by category:
Wiejskie zacisze sposobem na rekreację
Rekreacja

Wiejskie zacisze sposobem na rekreację

Jeżeli ktoś nie lubi gór, na nadmorskich plażach jest zbyt duży tłok i hałas, a na wypad zagraniczny brakuje pieniędzy, może pojechać na wieś. Tysiące gospodarstw agroturystycznych czeka na turystów, aby pokazać im uroki życia i pracy na wsi. Jest to również znakomity sposób na wypoczynek z małymi dziećmi. Dużo swobody, piękne krajobrazy dookoła, możliwość poznania zwierząt gospodarskich z bliska, świeże powietrze, domowe posiłki z produktów z własnego ogródka to walory rekreacji agroturystycznej.

Dzisiejsze gospodarstwa prześcigają się w pomysłach jak uprzyjemnić miastowym pobyt na wsi. Konne zaprzęgi, bryczki, jazda w terenie, pieczenie chleba, ubijanie masła, wspólne polowe, łowienie ryb ? to tylko kilka przykładów na spędzenie pobytu. W każdym z nas pojawia się tęsknota za łąkami pełnymi kwiatów, za łanami zbóż pełnymi maków i chabrów, za kromką świeżego pachnącego chleba popijaną mlekiem prosto od krowy. Dlaczego więc nie pokazać tego naszym dzieciom?

Nie ma nic piękniejszego nad poranną kawę wypitąw świeżej, mokrej od rosy zieleni, od śpiewu miejscowych ptaków, od widoku jabłoni ciężkich od owoców. Polska wieś da nam taką sentymentalną rekreację połączoną z edukacją dla najmłodszych, którzy wiedzą, że mleko jest z kartonu, a jajka też ze sklepu. Pokażmy im ten codzienny fizyczny wysiłek pracujących na wsi ludzi.

Post Comment